Krym – 3. kolejka, Turkmenistan – 19. kolejka i ekstraklasowy raport

Zacznijmy od Krymu.

Wyniki 3. kolejki Premier-Ligi:

Krymteplica Mołodieżnoje FK Eupatoria 2:2 (Prichodnoj 90, Jefferson 90+2 – Pronkin 54, Alijew 87) https://www.youtube.com/watch?v=ePSXkJjsPj8
Pierwsza połowa to akcje z obu stron. W drugiej Pronkin wykorzystał sytuację sam na sam z Bazilewiczem. Odpowiedzieć mógł w 75. minucie Pogorielcew, ale Szczendrygin obronił jedenastkę (wcześniej żółtą kartkę za przewinienie zobaczył Kowaliew). Potem Alijew wszedł w pole karne i podwyższył rezultat. Goście pomyśleli że już jest po wszystkim. Mylili się bardzo. Chwilę później Mielnik obił słupek. Prichodnoj uderzył zza linii pola karnego a po krótkim rozegraniu z prawego narożnika piłka dotarła do Jeffersona, który po rykoszecie wrzucił piłkę „za kołnierz” Szczendrygina. I tak oto Krymteplica pokazała charakter i uratowała punkt. Widzów: 300 (Agrarnoje)

Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy, choć to beniaminkowie pod jej koniec obili poprzeczkę. W drugiej Gwardziści wyszli na prowadzenie. Gonczarenko do Bielika, ten zacentrował z lewej strony a Jabłonskij głową pokonał swojego golkipera Naumienkę. Odpowiedź też była głową i też po wrzutce z lewej strony, tym razem z rzutu wolnego. Po szansach z obu stron nikt prowadzenia nie uzyskał. Widzów: 1200

Okean Kercz – Kyzyłtasz Bakczysaraj 0:1 (Szewczuk 90+2). Widzów: 1000

Inkomsport Jałta – TSK-Tawrija Symferopol 0:3 (Pieczenkin 32-karny, Atajew 46, 62). Widzów: 250

W tej kolejce padło 10 goli (2,5 na mecz) zaś ogółem w 3 kolejkach (12 spotkań) strzelono 32 bramki (10,67 na kolejkę i 2,67 na mecz).
Wszystkie 4 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 2750 widzów (ok. 688 na mecz).

Tabela:

Strzelcy:
2 gole – Artiom Szczerbak (Okean), Jewgienij Prokopienko (Sewastopol), Seihan Alijew (Eupatoria), Maksim Prichodnoj (Krymteplica), Azamat Atajew (TSK-Tawrija)

Klasyfikacja kartkowa:
4 pkt – Dmitrij Awramienko (Eupatoria) – 1 żółta i 1 czerwona
3 pkt – Danił Ostapienko (Inkomsport) – 3 żółte
2 pkt – Jakob Erlich, Aleksandr Moriew (obaj Okean), Arsen Gafarow (Kyzyłtasz), Nikita Kowaliew (Eupatoria), Iwan Ustinow, Siergiej Mielnik (obaj Krymteplica) – 2 żółte

Zapowiedź następnej kolejki (08/09.09):
Okean – Sewastopol
Gwardiejec – Inkomsport
Kyzyłtasz – Eupatoria
TSK-Tawrija – Krymteplica

Na chwilę zajrzyjmy do LOTTO Ekstraklasy z naszym wschodnim raportem.

Lechia Gdańsk – Korona Kielce 2:0. Wachtang Arweładze grał w kieleckiej drużynie od 73. minuty (zmienił Adnana Kovacevicia)

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 2:2. Całe spotkanie w drużynie z Trójmiasta rozegrali Pavels Steinbors (2 wpuszczone gole), Luka Zarandia (żółta kartka i gol na 2:0 w 66. minucie) i Andrij Bohdanow

Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 2:0. W zespole gospodarzy cały mecz rozegrali: Anton Kanibołockyj (czyste konto), Artur Pikk (żółta kartka i asysta przy golu Marquitosa w 23. minucie) i Henrik Ojamaa (asysta przy golu Petteriego Forsella w 90. minucie). Na ławce gości siedział Władysław Sirotow

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok 1:1. W drużynie Nafciarzy cały mecz zagrał Giorgi Merebaszwili i asystował przy golu Ricardinho na 1:0 w 23. minucie. Z kolei w ekipie gości do 67. minuty na boisku przebywał Arvydas Novikovas (zmienił go Karol Świderski. W 43. minucie Litwin zmarnował rzut karny) zaś na ławce siedział Justas Lasickas

Cracovia Kraków – Legia Warszawa 0:0. W zespole Pasów cały mecz rozegrał Ołeksij Ditiatjew a Serder Serderow grał do 62. minuty (zmienił go Sebastian Strózik)

2 żółte kartki, gol, 3 asysty i zmarnowany karny. Tak wygląda sytuacja w 7. serii spotkań. Nie jest najgorzej.

No to może na koniec przejdźmy do Turkmenistanu.

Wyniki 19. kolejki Yokary Ligi:

FK Aszchabad – Altyn Asyr Aszchabad 0:1 (Orazsahedow 50-karny). Piłkarze Achmeda Agamuradowa nie wygrali jedenastu kolejnych spotkań (ostatnie zwycięstwo: 19 maja, liga, Aszchabad – Merw 1:0). Natomiast ekipa Jazgułego Hodżageldyjewa wygrała 4 kolejne spotkania a od dziesięciu występów nie przegrywa (ostatnia porażka: 6 czerwca, liga, Altyn Asyr – Szagadam 0:1).

Żółte kartki: Bajramow, Dżumanazarow, Mamiedow – Czoryjew
Czerwona kartka: Sarkisow (Aszchabad, 86. minuta)

Sędzia: Dżumamuradow (Aszchabad)
Widzów: 500

Szagadam Turkmenbaszy – Kopetdag Aszchabad 1:0 (Annamuradow 17)

Żółte kartki: Amanmamedow – Sułtanow, Seyitmuradow, Redżepow

Sędzia: Sapajew (Daszoguz)
Widzów: 1000

Energetik Turkmenbaszy – Merw Mary 0:0. Maryjski klub nie zrewanżował się Energetykom za odpadnięcie w ¼ finału Pucharu Turkmenistanu (1:1, 0:1). Podopieczni Rahyma Kurbanmammedowa nie stracili gola od pięciu występów a od siedmiu nie wygrali. Z kolei gracze Rachmangułego Bajłyjewa nie przegrali trzech meczów z rzędu.

Żółte kartki: Chodżaachmedow, P.Dżumanazarow, Szermetow, A.Dżumanazarow, Atajew, Itałmazow – Jagmurow, Mirsoltanow, Chałłyjew

Sędzia: Goszszanow (Tedżen)
Widzów: 1000 (Mary)

Balkan Balkanabat – Ahal Akdasayak 2:5 (Magtymow 1, 64 – Orazkułyjew 8, Muhadow 42, Annajew 50, 71, Muchamedow 90). Gdy grał ostatni zespół z pierwszym, to nie mogło się skończyć inaczej.

Żółta kartka: Baszymow (Ahal)

Sędzia: Kurbanow (Aszchabad)
Widzów: 400

W tej kolejce padło 9 goli (2,25 na mecz) zaś ogółem w 19 kolejkach (74 spotkania) strzelono 166 bramek (8,74 na kolejkę i 2,24 na mecz).
Wszystkie 4 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 2900 widzów (725 na mecz).