Łotwa – 19. i 20. kolejka oraz jeden mecz 15. kolejki

Wyniki 19. kolejki Virsligi:

Mżyło trochę. Prawy róg, głowa Bajenki i głowa Serba, co dało gościom prowadzenie. Początkowe ataki przyniosły im efekty. Czerwień dla Panicia była za faul na Aiyegunie. Potem Lukjanovs faulował Mordatenkę i mieliśmy karnego dla żółto-niebieskich. W 81. minucie strzał Aiyeguna obronił Ozols. Kamil Biliński siedział na ławce Rygi. Widzów: 880

Gol Lukawy dla Jelgavy nie uznany (spalony). Potem padły już uznane gole, lecz dla Lipawy. W 11. minucie Beglarian podał na lewo do Ikaunieksa, ten zacentrował po ziemi a Punculs wykończył akcję. Następnie Jelenie przejęły inicjatywę, lecz zostali trafieni druga bramką. Kigurs wrzucił piłkę z rzutu wolnego a Apins głową podwyższył rezultat. Do końca akcje szły z obu stron. Widzów: 380

Rozegranie piłki po lewym rogu, wrzutka i głowa Bośniaka. Tak padł jedyny gol meczu, który był obustronny. Z tym, że w końcówce gospodarze rzucili się do wyrównania. Nie wyszło. Tak oto w pojedynku litewskich szkoleniowców Tomas Rażanauskas ograł Valdasa Dambrauskasa. Widzów: 420

Derby Dołu Tabeli i druga wygrana gospodarzy w tym sezonie ligowym. Na początku ataki Metty a tu gol gości po dobitce rzutu wolnego Browne’a w słupek. Ładny strzał Emsisa z dystansu i remis. Tuż po wznowieniu gry po przerwie Dżamalutdinow podał do Fjodorovsa a ten z rogu pola karnego ładnie zawinął. W 52. minucie Fjodorovs (jeśli dobrze dostrzegłem) obił słupek. A w odpowiedzi w 74. minucie Gray obił poprzeczkę. Wynik ten zbliża beniaminków do spadku. Widzów: 412

W tej kolejce padło 7 goli (1,75 na mecz).
Wszystkie 4 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 2092 widzów (523 na mecz).

Zaległy mecz 15. kolejki Virsligi (3 wcześniejsze rozegrano 22 lipca):

Do siatki trafił nasz stary znajomy po wyłożeniu piłki z prawej strony przez innego starego znajomego (z Korony), czyli Gabovsa. 39. minuta, główka Torresa w poprzeczkę. I tak był spalony, zatem do wyrównania by nie doszło. Mecz obustronny i pełen ostrej gry. Kamil Biliński zmienił Darko Lemajicia w 70. minucie i może być raczej zadowolony z debiutu, gdyż mógł cieszyć się z wygranej. Widzów: 680

W tej kolejce padło 13 goli (3,25 na mecz).

Wyniki 20. kolejki Virsligi:

Strzał Aiyeguna z dystansu otworzył wynik. Do przerwy dominacja gospodarzy. Po przerwie do ataków rzucili się goście. Centrę Wome z prawej strony bramkarz puścił przez ręce a potem Sandochadze wybił piłkę z linii bramkowej i jeszcze nie było 2:0. Natomiast jakiś czas później źle wybitą przez obrońcę piłkę Mandżgaladze z pierwszej piłki pewnie skierował do siatki. I cóż z dominacji RFS-u w drugiej połowie? Widzów: 925

Wrzutka z rzutu wolnego, odbitka, podanie Punculsa z lewej strony i głowa Senegalczyka. Odpowiedź natychmiastowa. Beglarjan wybił do przodu odbitą od swego obrońcy piłkę, lecz Kobzar od razu głową ją skierował do siatki. Po zażartej walce goście w końcówce ponownie wyszli na prowadzenie. Punculs na prawo do Kigursa, ten zacentrował, Grebis trafił w słupek po czym Uldrikis minął Nerugalsa i kopnął do pustej bramki. Ale i tak Spartaks odpowiedział. Z wapna. Widzów: 160

Ryga – Valmiera 3:0 (Stuglis 69, Lemajić 72-gol nr 222 w tym sezonie ligowym, 82) https://www.youtube.com/watch?v=9LVde–A31o
Na początku ataki gości, potem już miejscowi cisnęli. I wycisnęli gola po główce z lewego rogu. Rakels wrzucał, Stuglis wykończył. Potem Serb trafił w sytuacji sam na sam z Bogdanovsem. 10 minut później Thiago Primao dostał piłkę, zagrał po ziemi, Lemajić wjechał w pole karne i ustalił wynik. Kamil Biliński grał do 81. minuty (zmienił go Thiago Primao). Widzów: 238

Coś się dzieje z tymi Jeleniami niedobrego… Albo to gospodarze jakiegoś power-upa dostali ostatnio. Harmon obrócił się i strzelił. Rzut wolny przy słupku w wykonaniu Fjodorovsa podwyższył wynik. Przyjezdni zaatakowali a tu dostali trzeciego zonka. Seriba podał prostopadle do wbiegającego z prawej strony w pole karne Emsisa a ten strzelił sam na sam po ziemi. No i zaorane. Wynik ten oznacza, że Studenci zbliżyli się do Jelgavy tylko na jedno oczko i mogą utrzymać się w lidze bez baraży (do których przez ostatnie 5 lat przyzwyczaili kibiców). Widzów: 450

W tej kolejce padło 12 goli (3 na mecz) zaś ogółem w 20 kolejkach (78 spotkań) strzelono 226 bramek (11,3 na kolejkę i 2,9 na mecz).
Wszystkie 4 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 1773 widzów (ok. 443 na mecz).

Klubowe serie:
Jelgava – drużyna Mariansa Paharsa doznała sześciu kolejnych porażek a od pięciu meczów nie zdobywa bramki
Lipawa – piłkarze Dario Aurelio (nie Tamaza Pertii, jak Soccerway błędnie podaje) przełamali się po trzech kolejnych porażkach 0:1
Metta/LU – ekipa Andrisa Rihertsa odniosła 3 wygrane z rzędu
RFS – gracze Valdasa Dambrauskasa padli po trzech kolejnych wygranych
Ryga – zespół Wiktora Skrypnika od pięciu spotkań nie stracił gola a od siedmiu odnosi same wygrane