Mołdawia – 18. i 19. kolejka

Wyniki 18. kolejki Divizia Nationala:

Milsami Orgiejów – Sfintul Gheorghe Suruceni 3:0 (Jardan 18, Butenko 27, Rata 79) https://www.youtube.com/watch?v=6QCfEwQUwKE
Gole w pierwszej połowie to strzał z dystansu Jordana Jardana oraz obrót i strzał Butelki Butenki przy słupku. Poprzeczka Pascenki z wolnego chwilę później i nie ma 2:1. Przed przerwą Milsami też obiło poprzeczkę. Potem też w poprzeczkę trafił z rzutu wolnego Rata. Po przerwie goście śmielej sobie poczynali niż przed nią ale i tak stracili jeszcze jednego gola. Strzał wspomnianego Raty został zablokowany, Butenko próbował dobić aż zrobił to ostatecznie Rata. Przeważało Milsami i zasłużenie wygrało. Od 29 listopada 2011 roku drużyna spod znaku Świętego Jerzego nie wygrała z Milsami (wówczas zwyciężyła 1:0 na wyjeździe w lidze). Widzów: 800

Akcje szły z obu stron. Najpierw Owsianka wykorzystał nieporozumienie w obronie i strzelił nie mocno przy długim słupku. W odpowiedzi jeszcze przed zejściem do szatni Mudrac główkował po wrzutce z rzutu wolnego z prawej strony. W końcówce do ataków rzucili się goście a Gomez obił poprzeczkę. Widzów: 950 (Hincesti)

Przewaga Żubrów, choć czasem atakowali przyjezdni. Yameogo wymusił na obrońcy wybicie piłki z prawej strony wprost pod nogi pewnie strzelającego Portugalczyka. W drugiej połowie poprzeczkę obił Pozo (jeśli dobrze dostrzegłem). Widzów: 884

Najpierw Kulusić zagrał górą z prawej strony a Sierraleończyk dołożył głowę. Tuż przed przerwą Oancea zabrał piłkę przed polem karnym i strzelił od słupka. Gdyby Szeryfowie byli choć trochę skuteczniejsi, skończyłoby się 4-5:0. Widzów: 700

W tej kolejce padło 8 goli (2 na mecz).
Wszystkie 4 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 3334 widzów (ok. 834 na mecz).

Wyniki 19. kolejki Divizia Nationala:

Zaria – Milsami 3:4 (Conrado 29, 43, 48 – Butenko 3, 61, Antoniuc 45, Platica 51) https://www.youtube.com/watch?v=Hmi04Mbk8i4
Zagranie z prawej strony, piłka odbiła się od Diogo Rangela a rosyjski Butek otworzył wynik. W odpowiedzi Jermak zacentrował z lewego skrzydła na głowę Conrado. Tuż przed przerwą Brazylijczyk rozegrał piłkę na prawej stronie z Gulceaciem po czym zapakował piłkę nie do obrony pod poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą przytomnością umysłu popisał się Rusnac, który dostał piłkę do przodu w pole karne, poczekał trochę i wystawił ją Antoniucowi. Po przerwie Conrado pewnym strzałem zza pola karnego uzupełnił hat-tricka. Nie dał on jednak jego drużynie nawet punktu, co się okazało później. Platica dobił strzał Cojocariego z dystansu a Butenko dostał piłkę od Platicy, któremu z prawego skrzydła zagrał Zagaevschii. Widzów: 1000

Wystawienie piłki z prawej strony i pewny strzał Bejana. Potem inicjatywa Nadziei, zakończona wywalczeniem rzutu karnego, przy którym przewinił Ndzomo. Jedenastkę pewnie wykorzystał Sandu. Odpowiedź była natychmiastowa. Awdiuszkin prawie obronił rzut wolny Patrasa. W drugiej odsłonie więcej okazji mieli miejscowi, ale remisu nie wywalczyli. Widzów: 200 (Orgiejów)

Pierwsza połowa do przespania. Żubry dominowały w drugiej i nie przypadkiem objęły prowadzenie. W burkinafasońskiej akcji Bambara zagrał z lewej flanki do środka a Yameogo wykończył akcję. Dynamowe Auta w końcówce uratowały punkt, który w walce o utrzymanie może być na wagę złota. Bordian zacentrował z prawej strony a Janu z pierwszej piłki pokonał Bugę. Widzów: 50 (Ternovca)

Sfintul Gheorghe – Szeriff 1:3 (Istrati 58 – Kulusić 56, Rodrigues 63, Palić 78) https://www.youtube.com/watch?v=iHjK6nn9ALQ
Prawie godzina gry musiała minąć aż się strzelby naładowały. Chorwat celnie główkował po wrzutce z prawego narożnika. W szybkiej odpowiedzi Istrati lobował z dystansu, choć myślę, że Mikulić mógł się w tej sytuacji lepiej zachować. Minęło 5 minut i Szeryfowie znów prowadzili. Cristiano wrzucił piłkę z lewej flanki a Luksemburczyk głową pokonał Raileana. Kwadrans później znów Cristiano podał z lewej strony do Rodriguesa, z tym że ten jeszcze zagrał do środka do Palicia. Chorwat ustalił wynik spotkania. Widzów: 200

W tej kolejce padło 16 goli (4 na mecz) zaś ogółem w 19 kolejkach (76 spotkań) strzelono 191 bramek (10,05 na kolejkę i 2,51 na mecz).

Klubowe serie:
Dinamo-Auto – zespół Igora Dobrowolskiego przełamał się po trzech występach bez zdobytego gola i czterech porażkach z rzędu ale pięciu kolejnych spotkań nie wygrał
Milsami – podopieczni Wiaczesława Rusnaka przełamali się po pięciu kolejnych meczach bez wygranej
Szeriff – gracze Gorana Sablicia wygrali 3 kolejne spotkania a potem pojechali do Azerbejdżanu i tam dobra passa im się skończyła
Zaria – ekipa Vlada Goiana nie wygrała trzech meczów z rzędu
Zimbru – piłkarze Sorina Colceaga przerwali serię trzech kolejnych zwycięstw ale od sześciu potyczek nie przegrali