Ukraina – 7. kolejka

Wyniki 7. kolejki Premier-Lihi:

Szachtar Donieck FK Mariupol 2:0 (Junior Moraes 43 po podaniu Ismaily’ego, Dawa 56-samobój) https://www.youtube.com/watch?v=-QbCscWKaUY
Dziwne, że Górnicy nie wygrali wyżej, tak dominowali. Tuż przed przerwą poszło prostopadłe podanie do Ismaily’ego i wyłożenie piłki Moraesowi jak na tacy. W drugiej połowie Taison do Marlosa, ten podał z prawej strony zagrał po ziemi a Kameruńczyk wbił samobója. Ekipa Paulo Fonseki wygrała 4 kolejne mecze a drużyna Ołeksandra Babycza od pięciu występów nie może wygrać. Widzów: 8014

Dynamo Kijów Karpaty Lwów 0:2 (Szwed 17 po asyście Miakuszki, 45+1 po podaniu Carrascala) https://www.youtube.com/watch?v=LxisbDyxmGM
Już w 3. minucie Supriaha obił w słupek. Pech. Potem goście wykorzystywali błędy w niezawodnej dotychczas obronie Dynama (przed tą kolejką tylko jeden stracony gol). Burda nie przejął piłki, dopadł do niej Miakuszko, popędził lewą stroną, zagrał do środka po ziemi a Szwed pewnie wykończył akcję. Ten sam zawodnik tuż przed zejściem do szatni dostał piłkę od Carrascala i precyzyjnie zmieścił ją w długim rogu bramki Bojki. Po niesłusznej drugiej żółtej kartce (Mehremović nie faulował Rusyna) Dynamo rzuciło się do ataków. W 64. minucie Sidcley trafił w słupek a kilka minut później Cyhankow obił poprzeczkę z rzutu wolnego. Widać, że Dynamowcom brakuje klasycznej „9”, stąd mają problem ze strzelaniem goli (mniej zdobytych w bieżącym sezonie ligowym ma tylko… ostatni w tabeli Arsenał) i stąd w pierwszym składzie gra 18-letni Władysław Supriaha, rzucony na głęboką wodę po sprowadzeniu z trzecioligowego (obecnie drugoligowego) Dnipro-1, gdzie w poprzednim sezonie zdobył 7 goli. Zatem nie ma co do niego mieć pretensji, chłopak się stara i może w przyszłości odegrać w ukraińskim futbolu dużą rolę. Kijowski zespół może jedynie żałować, że latem nie sprowadził rasowego napadziora z prawdziwego zdarzenia, zatem ma za swoje. Oby to się źle nie obiło w Lidze Europy… Podopieczni Aleksandra Chackiewicza nie wygrali czterech kolejnych spotkań (teraz po raz pierwszy przegrali i stracili pierwsze bramki u siebie w tym sezonie) zaś tę samą serię właśnie zakończyli piłkarze Jose Moraisa. Tomasz Kędziora grał całe spotkanie i z pewnością zadowolony być nie może. Od 24 kwietnia 2010 roku Lwy czekały na wygraną z Dynamem (wówczas ograły je 1:0 u siebie w lidze). Widzów: 10700

Worskła Połtawa – Czornomorec Odessa 2:1 (Kułacz 49, Ryżuk 88-samobój – Czorny 63) https://www.youtube.com/watch?v=w-SfjzKb8YU
Wynik nie jest przypadkiem, bowiem Worskła przeważała. Kułacz, który w 24. minucie przestrzelił jedenastkę, dobił strzał na początku drugiej połowy. Odpowiedzią ze strony Moriaków był łądny wolny Czornego. W końcówce po strzale Habełoka po ziemi piłkę do siatki wbił sobie Ryżuk. Widzów: 3315

Pierwsza połowa to przewaga beniaminków. W drugiej dominowali Olimpijczycy, którzy wbili gola po długim zagraniu Krawczenki i opanowaniu piłki przez Białą Nogę. Widzów: 3567

FK Lwów – PFK Ołeksandria 2:2 (Bruno Duarte 8, Lucas Taylor 21 po podaniu Holikowa – Hrycuk 54 po asyście Curikowa, Sitało 83 po podaniu Szastała) https://www.youtube.com/watch?v=48ynamlSqII
Początek należał do gospodarzy, potem Ołeksandryjczycy przejęli inicjatywę i do końca spotkania jej nie oddali. Najpierw Bruno Duarte dobił strzał Zapadnii w słupek. Jego brazylijski rodak trafił głową do siatki po zagraniu Holikowa z prawego skrzydła. W drugiej połowie Protasow zagrał na lewo, Curikow dośrodkował po ziemi a Hrycuk akcję wykończył. W końcowym etapie meczu Po długim podaniu piłkę odbitą od obrony trącił Szastał, po czym Sitało strzałem po ziemi pokonał Bandurę. Zespół Jurija Bakałowa od sześciu potyczek nie wygrywa. Za to goście są wiceliderami. Od 27 maja 2011 roku Ołeksandria czeka na wygraną z lwowskim klubem (wówczas ograła go u siebie w II lidze 1:0). Z kolei od 7 października 2007 roku FK Lwów nie może ograć Ołeksandrii (wówczas wygrał z nią na wyjeździe w II lidze 2:1). Widzów: 2748

Arsenał Kijów – Zoria Ługańsk 0:5 (Karawajew 5 po asyście Tymczyka, Chomczenowskyj 13 po podaniu Karawajewa, 68 po asyście Kazakowa, Rafael Ratao 43 po podaniu Chomczenowskiego, Ledniew 51) https://www.youtube.com/watch?v=SAEkPaeVAtg
Dymisja Jurija Wernyduba nie została przyjęta, toteż ten zacny szkoleniowiec pozostał na stanowisku, które piastuje od listopada 2011 roku. A jego drużyna musiała się wyżyć za odpadnięcie z Ligi Europy. A jak padały gole? Ledniew na prawo do Tymczyka, który miękko zacentrował a Karawajew wykończył akcję głową. Ten sam gracz wykonał rajd prawą stroną, podał do środka a były gracz Jagiellonii podwyższył rezultat. Potem gospodarze mieli parę akcji, ale nie zmieniło to ich położenia. Przeciwnie, to Zoria powiększała dorobek bramkowy. Ledniew podał prostopadle do Chomczenowskiego, ten zacentrował z lewej strony a Brazylijczyk trafił do siatki. Po przerwie Ledniew poprawił zablokowany wcześniej strzał a po zagraniu Kazakowa Karawajew pokonał Sitałę uderzeniem zza pola karnego. Widzów: 2211

W tej kolejce padło 17 goli (2,83 na mecz) zaś ogółem w 7 kolejkach (41 spotkań) strzelono 97 bramek (13,86 na kolejkę i 2,37 na mecz).
Wszystkie 6 spotkań tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 30555 widzów (ok. 5093 na mecz).